Aktualności

2023-05-13

Remont Zakładu Opieki Leczniczej „Górnik” w Sokołowsku

czytaj »

2023-03-30

Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa pt.: „Wojna w Ukrainie – wyzwania i zagrożenia współczesnej cywilizacji”, która odbędzie się 15 września 2023 r.

 

czytaj »

2022-06-11

Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości będzie współpracować z Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny w Tarnopolu im. Wołodymyra Hnatiuka

Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości będzie współpracować z Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny w Tarnopolu im. Wołodymyra Hnatiuka

W dniu 9 czerwca br. miało miejsce spotkanie online przedstawicieli Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu z przedstawicielami Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu.

Uczestników przywitał burmistrz Tarnopola Serhij Nadal słowami:

„Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny w Tarnopolu im. Wołodymyra Hnatiuka jest jedną z najlepszych uczelni na Ukrainie i bardzo się cieszę, że ta uczelnia aktywnie realizuje i rozwija współpracę międzynarodową i partnerstwo z uczelniami zagranicznymi, w tym z uczelniami polskimi.
Serdecznie dziękuję
Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej  i całemu narodowi  Rzeczypospolitej Polskiej  za wszechstronną pomoc Ukrainie w działaniach mających na celu przeciwdziałanie agresji ze strony Federacji Rosyjskiej, wsparcie osobom wewnętrznie przesiedlonym, którym od początku wojny w Polsce zostało udzielone schronienie i dziękuję za wsparcie integracji europejskiej Ukrainy”.

W tym wydarzeniu, ze strony Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Wołodymyra Hnatiuka uczestniczyli: Rektor prof. Bohdan Buyak, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej prof. Halyna Falfushinska oraz kierownik Katedry Języków Obcych prof. Mariana Sokol, a ze strony Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości: Rektor prof. dr hab. inż. Lucjan Kowalczyk, Prorektor prof. zw. dr hab. inż. Franciszek Mroczko, Kanclerz mgr inż. Marek Zieliński, oraz Dyrektor ds. Organizacyjnych dr Piotr Laskowski. Ponadto w wydarzeniu uczestniczył także dr h.c. Piotr Paczóski.

Celem spotkania było wyjaśnienie możliwości umowy o realizacji współpracy naukowo-dydaktycznej a także poszerzenie współpracy między ww. uczelniami.

Na podstawie wyników możliwości komunikacji z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość pomiędzy stronami osiągnięto porozumienie w sprawie zaangażowania kadry naukowo-dydaktycznej Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu jako nauczycieli akademickich dla kierunków: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, Pedagogika Opiekuńcza z Terapią Pedagogiczną, Inżynieria Zarządzania oraz Zarządzanie. Uzgodniono również wspólną organizację międzynarodowej konferencji naukowej organizowanej online przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu – „PEDAGOGIKA, ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA ZARZĄDZANIA WOBEC WYZWAŃ WSPÓŁCZESNOŚCI’’.

2022-03-19

Studia podyplomowe ...tylko WSZIP

Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu serdecznie zaprasza na studia podyplomowe:

Więcej>>>

 

2022-02-26

REHABILITACJA PO COVID-19 W SANATORIUM

Koronawirus Covid 19 można przejść bezobjawowo, ale zdarza się, że po przebytej chorobie pojawiają się niechciane powikłania. Wśród ozdrowieńców występuje m.in. gorsza wydolność oddechowa i krążeniowa. Pogarsza się również ogólna kondycja psychofizyczna. Osoby, które doświadczają takiego stanu, mogą skorzystać z rehabilitacji po Covid-19 w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk.

czytaj »

2022-02-23

Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia nastolatków przeciw COVID-19: w wieku 12-15 lat, w wieku 16-17 lat, w wieku 18+

Aktualizacja

czytaj »

2022-02-22

Piękne Góry Suche

 

Piękne i dzikie Góry Suche - najwyższe, największe i najbardziej zróżnicowane pasmo górskie, południowo-wschodniej części Gór Kamiennych, idealne dla ruchu na świeżym powietrzu. Na malowniczych szlakach o różnym poziomie trudności każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno spokojni spacerowicze jak i poszukujący większych wrażeń. Najwyższy szczyt - Waligóra 936 m n. p. m., wliczany do Korony Gór Polski.

 

 

2014-06-13

SAMORZĄD TERYTORIALNY A POLITYKA LOKALNA - konferencja naukowa

Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w organizowanej po raz drugi konferencji naukowej pt.: SAMORZĄD TERYTORIALNY A POLITYKA LOKALNA, która odbędzie się 25 czerwca 2014 roku w Wałbrzychu.

czytaj »

2014-06-13

Ogólnopolskie spotkanie "PRZEBOJOWE BIZNESMENKI"

Zapraszamy na Wieczór Biznesowy organizowany przez Lady Business Club i Soroptimist International oraz firmę DrBaumann Polska Agnieszka Kühl , w którym udział wezmą przedsiębiorcze kobiety z całej Polski. Patronat Honorowy nad spotkaniem objęła Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości. Partnerem głównym wydarzenia jest Klaster Innowacyjny "Dla zdrowia-Sudety".

czytaj »

2014-04-15

Studia w WSZIP!

Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości oferuje studia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość dla słuchaczy, którzy poszukują osobistego rozwoju i osiągnięcia sukcesu.

czytaj »

© 2013 Fundacja Klaster Innowacyjny "Dla zdrowia Sudety"
Projekt i wykonanie: www.reklama-walbrzych.pl
Projekt finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach realizacji zadania publicznego pt.: Wzmocnienie potencjału Klastra Innowacyjnego "Dla zdrowia-Sudety".
fot. Dawid Twardowski (góry) oraz PGU