Logo Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o.

Adres:

ul. Parkowa 3
58-351 Sokołowsko

www: www.sanatoria-dolnoslaskie.pl
e-mail: sekretariat@sanatoria-dolnoslaskie.pl

tel: 74 845 82 40

Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o.

"Sanatoria Dolnośląskie"  Sp. z o.o. z siedzibą w Sokołowsku w obecnym charakterze funkcjonuje od 1.07.2008 r.

Unikatowy, lokalny mikroklimat Sokołowska (540-600 m n.p.m.) sprzyja leczeniu wszelkich chorób związanych z drogami oddechowymi. Łącznie Spółka na terenie Sokołowska posiada 202 miejsca w:

  • Specjalistycznym Szpitalu Chorób Płuc „Biały Orzeł” (Ilość łóżek: 95),

  • Zakładach Opiekuńczo- leczniczych.:

    • Górniku (45 miejsc),
    • Odrodzeniu (62 miejsca)

Są to zakłady specjalizujące się w opiece nad obłożnie chorymi pacjentami. Każdy pacjent objęty jest troskliwą opieką przez wysoko wykwalifikowany personel medyczny.

Dodatkowo na terenie Sokołowska Spółka prowadzi  Poradnię Chorób Płuc
i Gruźlicy,  Tlenoterapii Domowej oraz Rehabilitacyjną, a także Gabinet Fizjoterapii i Oddział Dzienny Rehabilitacji Ogólnoustrojowej.

Do Spółki należą również:

  • Szpital Rehabilitacyjny Hematologiczny dla Dzieci „Orlik” w Kudowie - Zdroju, który jest jedyną placówką w Polsce przyjmującą do kompleksowej rehabilitacji dzieci w wieku 3-18 lat  z chorobami hematologicznymi, onkologicznymi i ortopedycznymi.

  • Specjalistyczny Szpital Chorób Płuc w Rościszowie, który oprócz Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc w swojej strukturze posiada także Oddział Medycyny Paliatywnej oraz Zakład Opiekuńczo – Leczniczy.

  • Sanatorium Uzdrowiskowe „Azalia” w Szczawnie – Zdroju - oferuje leczenie i rehabilitację w zakresie schorzeń układu dróg oddechowych, układu pokarmowego, układu moczowego, narządu ruchu, schorzeń reumatologicznych oraz wymagających leczenia dietami eliminacyjnymi.

  • Sanatorium Uzdrowiskowe „Zimowit” w Dusznikach – Zdroju - oferuje leczenie i rehabilitację w zakresie układu dróg oddechowych, układu pokarmowego, narządu ruchu, schorzeń reumatologicznych oraz kardiologicznych, nadciśnienia i chorób naczyń obwodowych, jak również chorób kobiecych.         

 

Zapraszamy do naszych obiektów sanatoryjnych na wczasy rodzinne, pobyty lecznicze i rehabilitacyjne, pobyty hotelowe oraz imprezy okolicznościowe. Nasze sanatoria cechują się kameralnym klimatem z bazą rehabilitacyjno – leczniczą oraz jadalnią wewnątrz obiektu. Na terenie obiektów także: tężnia solankowej, bilard, tenis stołowy (Azalia), ujęcie wody leczniczej w obiekcie, nordic walking, wypożyczalnia rowerów (Zimowit), body detox, bezpłatny dostęp do Wi-Fi oraz inne udogodnienia.

Zapraszamy!

© 2013 Fundacja Klaster Innowacyjny "Dla zdrowia Sudety"
Projekt i wykonanie: www.reklama-walbrzych.pl
Projekt finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach realizacji zadania publicznego pt.: Wzmocnienie potencjału Klastra Innowacyjnego "Dla zdrowia-Sudety".
fot. Dawid Twardowski (góry) oraz PGU