Aktualności

2014-06-13

Ogólnopolskie spotkanie "PRZEBOJOWE BIZNESMENKI"

Zapraszamy na Wieczór Biznesowy organizowany przez Lady Business Club i Soroptimist International oraz firmę DrBaumann Polska Agnieszka Kühl , w którym udział wezmą przedsiębiorcze kobiety z całej Polski. Patronat Honorowy nad spotkaniem objęła Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości. Partnerem głównym wydarzenia jest Klaster Innowacyjny "Dla zdrowia-Sudety".

Zadanie każdej kobiety, która chce pozostać wierna sobie, polega na tym, by sprawdzić, kim jest niezależnie od męża, kariery, kręgu znajomych. Tylko wtedy kobieta będzie mogła podążać za swoimi marzeniami, żyć własnym życiem.

Spójrzmy na kobiety, które osiągnęły jakąś pozycję zawodową i społeczną. Przede wszystkim rzuca się w oczy jedno, emanuje z nich  siła. Kobiety odnoszące sukces ubierają się inaczej, chodzą inaczej, siedzą i stoją inaczej, mówią, gestykulują i patrzą na świat inaczej. Wolność w wyborach i działaniu uzależnia, jak z niej korzystać będąc kobietą biznesu? 

Każda kobieta może być bardzo szczęśliwą i spełnioną bez marzeń o sukcesie.

A jeśli masz większe ambicje i marzenia, chcesz realizować nowe pomysły, czy też zależy ci na lepszej posadzie i wyższych zarobkach, to nie możesz myśleć, wyglądać i zachowywać się jak osoba, którą zadowala status quo.

Termin: 2.07.2014, godz. 18:30 - 21:30

Miejsce: Wałbrzych, Hotel i Restauracja Maria, Wrocławska 134b, Sala Pałacowa

W trakcie wieczoru:

- poznasz kobiety, które odniosły sukces w życiu prywatnym i zawodowym.

- dowiesz się jak zbudować silną osobistą markę by osiągnąć  radość i zadowolenie z życia

- odkryjesz skuteczne sposoby by wyrażać siłę oraz podkreślać mocne strony osobowości, do tej pory trzymane w tajemnicy

- usłyszysz jak być atrakcyjną, energiczną, niezależną i wyjątkową

Do udziału w spotkaniu zapraszamy:

- członkinie klubu Soroptimist International  i członkinie Lady Business Club

- właściciele firm prowadzący biznes minimum 2 lata

- kobiety i mężczyźni biznesu zainteresowani budowaniem marki osobistej

- członkowie Sudeckiego Związku Pracodawców

Gość specjalny spotkania:

DARIUSZ TARCZYŃSKI – Psycholog, założyciel i dyrektor Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości.

Autor książek: „Jak odczytać człowieka z wyglądu”, „Zrozumieć człowieka z wyglądu”, „Psychografologia”, „Słowa klucze”, oraz publikacji prasowych poświęconych nieinwazyjnej analizie osobowości w oparciu o analizę wyglądu, pisma , czy interpretację wypowiedzi.

Trener/coach o bogatym, wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu szkoleń i warsztatów dla kadry zarządzającej i kierowniczej przedsiębiorstw, firm, urzędów, podnoszących kompetencje menedżera m.in. w zakresie: zarządzania i kierowania zespołem, kreowania wizerunku i wystąpień publicznych, technik negocjacyjnych i wywierania wpływu, radzenia sobie z sytuacją kryzysową. Negocjator, doradca w kreowaniu wizerunku polityków, przedsiębiorców.

PRELGENCI:

AGNIESZKA KÜHL – Coach, międzynarodowy trener biznesowy w budowaniu strategii salonów kosmetycznych i SPA. Ekspert w dziedzinie składników stosowanych w kosmetykach. Członkini Lady Business Club i prezydentka nowo powstającego klubu Soroptimist International w Wałbrzychu. Dyrektor ds. marketingu w firmie DrBaumann Polska. Punktem zwrotnym było osiedlenie się na jednej z Wysp Kanaryjskich – La Palmie i zakup Centrum Kosmetycznego Tara w stanie upadłości. Intensywna praca doprowadziła do stworzenia własnej koncepcji na zdrowy biznes i możliwości uzyskania 1000 nowych klientów w ciągu tylko jednego roku. Po 20 latach emigracji zdecydowała się powrócić do kraju i zastosować wypróbowaną strategię w salonach kosmetycznych i SPA. Obecnie mieszka w Polsce, gdzie na rynek wprowadziła niemiecką firmę Dr. Baumann Cosmetic GmbH. Założycielka Fundacji Akademia Dr Baumanna kooperuje z uczelniami wyższymi, prowadzi seminaria i kongresy w kraju i za granicą. Właścicielka salonu kosmetycznego Dr Baumann, który otrzymał tytuł: najlepsza firma-usługa skierowana dla kobiet w regionie, w plebiscycie "Firma Przyjazna Kobiecie" organizowanym przez magazyn Dwie Szpilki.Jedna z laureatek tytułu "Menadżerka Roku 2013" ogólnopolskiego plebiscytu organizowanego przez firmę: Kobiecanki.pl - "Kobiece Twarze".

AGNIESZKA NOWAKOWSKA – wiceprezes spółki Toyota Wałbrzych Nowakowski. Z branżą motoryzacyjną związana była od najmłodszych lat, więc wraz z ojcem Janem Nowakowskim postanowiła zająć się ich wspólną pasją – samochodami. Po ukończeniu szkoły średniej postanowiła kształcić się w kierunku zarządzania firmą, aby wspomóc ojca w prowadzeniu rodzinnego biznesu. Angażuje się społecznie m.in. w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i chętnie bierze udział w różnego rodzaju imprezach charytatywnych, wspomagając potrzebujących, w szczególności dzieci. Prywatnie jest też mamą, która samodzielnie wychowuje chłopców,  Daniela lat 17 oraz Dawida lat 5,  starając się na co dzień godzić obowiązki domowe z pracą i od najmłodszych lat zarazić swoją pasją synów.

EWA CZERTAK - pierwsza w Polsce ekspertka personal brandingu, która stworzyła Akademię, by łączyć tworzenie silnej marki z wymiarem rozwoju osobistego, prezes Akademii Marki z Klasą, współtworzy Lady Business Club, pisze artykuły, prowadzi autorskiego bloga o budowaniu marki na stronie www.akademiamarkizklasa.pl oraz FB Marka z Klasą. Pracuje łącząc najskuteczniejsze metody z obszaru coachingu, treningu mentalnego oraz treningu behawioralnego w zakresie tworzenia i utrwalania pożądanych wzorców zachowań. Dzięki użyciu kamery, dostrzega i interpretuje to, co decyduje o skuteczności  zmiany. Realizuje autorski program Personal Branding „Bądź widzialną marką”. Specjalizuje się w kompleksowym podejściu do tworzenia i rozwoju marki, zmienia wizerunek, mowę ciała, wprowadza do werbalnej komunikacji język sukcesu. Od 2008 roku pracuje z Top menadżerami, przygotowując ich do inspirujących wystąpień publicznych, integruje ich wizerunek oraz wdraża skuteczne metody prezentowania ich osobistej marki w środowisku biznesowym.

Dr KATARZYNA SCHMIDT – KWIECIŃSKA - radca prawny, wspólnik w Kancelarii Radców Prawnych dr P. Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców. Jest autorką publikacji z zakresu sądowego stosowania prawa, roli zawodowej profesjonalnego pełnomocnika, prawa cywilnego, gospodarczego oraz postępowania cywilnego. Obroniła rozprawę doktorską pt. „Wpływ prawa europejskiego na praktykę interpretacyjną sądów polskich” oraz uzyskała stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa. Jest mediatorem. Pełni funkcję Przewodniczącej Sekcji Kobiet Dolnośląskich Pracodawców. Jest członkiem Zespołu ds. Kobiet Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego we Wrocławiu z ramienia Lewiatana. Prowadzi szkolenia dla pracowników firm, przedsiębiorców zrzeszonych w izbach gospodarczych, związkach pracodawców, zarządców nieruchomości, szkolenia specjalistyczne oraz zajęcia ze studentami studiów prawniczych oraz ekonomicznych na uczelniach wyższych.

LUCYNA SCHUMACHER - inicjatorka oraz prezydentka wrocławskiego oddziału klubu Soroptymist International. Pomysłodawczyni oraz kreatorka Fabryki Sensu - wyjątkowego miejsca coworkingowego we Wrocławiu. Założycielka oraz liderka konsorcjum Public Relations Gephard Group. Nauczyciel akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego. Koneserka dobrego kina – autorka inicjatywy Kobiece Salony Filmowe. Wielbicielka dobrego stylu i design. Pasjonatka tenisa ziemnego i jogi. Miłośniczka motoryzacji i żeglarstwa.  Kobieta silna, zdeterminowana, niebojąca się nowych wyzwań. Zawsze jeden krok przed szeregiem, rzucając wyzwanie wszelkim przeciwnościom.

LEK. MED. JOLANTA ZAPART w zawodzie lekarza od 1987 roku. Od 1988  podjęła wyzwanie zawodowe  w szpitalu  na oddziale  ortopedii i do tej pory rozwija swoją specjalizację  (ortopeda traumatolog). Od 1991 stosuje akupunkturę  i terapie manualne zdobywając  doświadczenia w homo-toksykologii oraz kosmetologii medycznej. Właścicielka gabinetu podologicznego, w którym wykorzystuje nowoczesne technologie  uwalniania od bólu m.in. metodą Arkady. Prywatnie pasjonatka metod naturo-terapeutycznych wykorzystywanych w medycynie i założycielka wambierzyckiego centrum terapii od uzależnień.

SŁAWOMIR SZCZEPAŃSKI - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - kierunek trener narciarstwa. Wicemistrz Polski Akademicki w narciarstwie alpejskim. Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem. W swojej pracy zawodowej stosuje zasadę win-win i skutecznie wykorzystuje zdobytą wiedzę uzyskaną od najlepszych trenerów rozwoju osobistego. Jego pasją jest pobudzanie ludzi do pozytywnego myślenia, pokonywania swoich słabości, przedsiębiorczości i konieczności zmiany związanej ze stylem życia i odżywiana. W wieku 46 lat po raz pierwszy przebiegł maraton. Ceni wolność i niezależność.

Lady Business Club to prestiżowy i unikatowy klub dla właścicielek firm – kobiet, ceniących ogólnoludzkie wartości w życiu i w biznesie. To również sieć społecznościowa, w której klubowiczki – mogą nawiązać nowe kontakty biznesowe. To miejsce przyciąga kobiety, które świadomie budują sieć kontaktów i poszukują czegoś więcej niż  spotkań towarzyskich. Pragną poznawać siebie, rozwijać i kształtować umiejętności, chętnie wspierają się, dzielą pasją i doświadczeniem.

Soroptimist International to międzynarodowa organizacja działająca na rzecz kobiet. Organizacja pozarządowa apolityczna i awyznaniowa. Zrzesza kobiety, które wyzwaniom dzisiejszego świata stawiają czoła w grupie, grupie myślących podobnie, tworząc sieć zawodową i towarzyską kobiet. Chętnie pomagają innym i sobie – w skali mikro i makro. Wysiłki naszych klubów i ich członkiń bardzo konkretnie poprawiają życie kobiet. Zabierając głos na forum organizacji międzynarodowych, stajemy się rzecznikiem interesów kobiet i dziewcząt na całym świecie. Przynależność do organizacji daje im poczucie pewności i siły. Organizacja założona w 1921 roku w Kalifornii wzięła swoją nazwę z łacińskich słów „soror” i „optimae”, co interpretuje się jako „najlepsza siostra” – najlepsza idea dla kobiet. Jako międzynarodowa organizacja pozarządowa /NGO/ ma swoje reprezentacje w agendach ONZ w Nowym Jorku, Genewie, Wiedniu, Rzymie, Nairobi i Paryżu.

Plan spotkania:

18:00 Rejestracja gości spotkania i networking

18: 15 Przywitanie uczestników spotkania

18.20 Izabela Kopeć występ artystyczny

18:40 „Bariery przedsiębiorczości kobiet” - Dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska radca prawny

18:55 „Komunikacja płci w relacjach biznesowych i partnerskich” – Dr Dariusz Tarczyński, trener, psycholog, założyciel i dyrektor Instytutu Nieinwazyjnej Analizy Osobowości.

19:25 Przerwa - nawiązywanie relacji  

19:45 „Kobieta w biznesie – sukces, pasja, motywacja” - Lucyna Schumacher, prezydentka Soroptimist International Wrocław

20:00 „Akrobacja biznesowa w osiąganiu celów” – Agnieszka Kühl - coach, międzynarodowy trener biznesowy w budowaniu strategii salonów kosmetycznych i SPA  

20:15 Występ akrobatyczny duetu: Szymon Flis & Monika Lis

20:30 "Personal Branding – Ty Jesteś Marką" - Ewa Czertak, ekspert personal branding, prezes Akademii Marki z Klasą

20:45 Kobiety i Mężczyźni SUKCESU: „Potęga  kobiecości w męskim biznesie” - Agnieszka Nowakowska, wiceprezes Toyota Nowakowski Wałbrzych, Dr Jolanta Zapart, lekarz specjalista ortopeda traumatolog. „Męski Biznes dla kobiet” - Poczta nowej generacji. Sławomir Szczepanski koordynator rynku sprzedaży

21:00 Przerwa - nawiązywanie relacji 

21:20 Występ artystyczny Izabeli Kopeć

21:45 Konkurs wizytówkowy i zakończenie

W trakcie spotkania wystąpią niezwykli artyści:

IZABELA KOPEĆ – Izabela Kopeć- śpiewaczka, mezzosopranistka, wokalistka.Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu. Jest członkiem Związku Artystów Wykonawców STOART, Stowarzyszenia Autorów ZAIKS oraz Związku Producentów Audio-Video ZPAV. Przedstawicielka gatunku classical-crossover. Jest też kompozytorem i producentem muzyki rockowej, soul, hous.Nagrała pięć płyt: Sycamore Tree (2006), Inspiracje (2007), Five (2010) oraz Piazzolla, Show Me Your Tango (2012),Moc tradycji( 2013).Płyta z pieśniami Piazzolli została zarejestrowana w Luksemburgu z tamtejszymi filharmonikami, zebrała entuzjastyczne recenzje w polskich mediach, m.in. w tygodniku „Polityka”, dziennikach „Polska The Times” i „Rzeczpospolita”, miesięczniku „Twój Styl” i w programie 2 Telewizji Polskiej. W 2013 roku Izabela Kopeć koncertowała m.in. w Hali Stulecia we Wrocławiu, w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w Filharmonii Krakowskiej, Sali Koncertowej Polskiego Radia im.W.Lutosławskiego w Warszawie. W 2011 roku na zaproszenie włoskiego piosenkarza i kompozytora Amedeo Minghi nagrała polsko-włoskiego singla Un uomo venuto da molto lontano ("Człowiek, który przyszedł z daleka"). Utwór został stworzony z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Polską wersję tekstową napisały dla Izabeli Kopeć pisarka Małgorzata Kalicińska i Barbara Grabowska. W 2011 roku Izabela koncertowała w Polsce z repertuarem House Opera Diva.Dała w sumie kilkaset koncertów w kraju i zagranicą. Śpiewała na wielu festiwalach – m.in. międzynarodowym Amber Baltic Festival w Międzyzdrojach czy na Kręgach Sztuki w Cieszynie. W 2009 roku skomponowała utwór "I'm singing for You" do filmu fabularnego "15 fotografii" w reż. Franciszka Dzidy z Piotrem Machalicą w roli głównej. Film został pokazany w konkursie kina niezależnego na XXXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2011 był emitowany przez Canal+. Stypendystka Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy (2013).

SZYMON FLIS - Absolwent wydziału mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, kierunek: "Mechanika i budowa maszyn". Posiadacz stopnia I DAN w Taekwon-do ITF, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w XMA (Extreme Martial Arts) oraz dwukrotny półfinalista programu "Mam Talent".

MONIKA LIS - absolwentka szkoły Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu. Tancerka od najmłodszych lat, modelka z długoletnim doświadczeniem, instruktorka jazdy konnej oraz akrobatka. Z wielką pasją i zamiłowaniem oddaje się sztuce akrobacji powietrznej na kole oraz w duecie La Diamante.

Patronat honorowy: Sudecki Związek Pracodawców, Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości

Patronat honorowy  Medialny: Telewizja DAMI

Partnerzy Główni: Białas Maxpol, Toyota Wałbrzych Nowakowski, LivLevant, Mogane Hotel Restauracja Maria, DrBaumann Polska, Akademia DrBaumanna, ZARTEX, Dr Jolanta Zapart - Sudeckie Centrum Profilaktyki Zdrowia s.c. „JowiSSan", Agencja Reklamowa Classics Ewa Jeżak-Klyta, for Posta - Poczta Nowej Generacji, Kancelaria Radców Prawnych dr Paweł Bojarski, dr K. Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska, Klaster Innwowacyjny "Dla zdrowia-Sudety".

Partnerzy spotkania: Akademia Zdrowia Agnieszka Ciszewska, Estera Grabarczyk, Słowiański Jedwab, Piersi w SPA, Biosensual, Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych, Lilante pl.

Partnerzy medialni: Dwie Szpilki, TV Wałbrzych, Wałbrzych24.com, TV DAMI, Fotografia Radosław Witas, Panorama Wałbrzyska, Tygodnik Wałbrzyski,Nowe Wiadomości Wałbrzyskie, Dwumiesięcznik Ladys Club, Magazyn Businesswoman&Life, Magazyn art of Beauty, Kapitał Dolnego Śląska

WSTĘP: bezpłatny, wymagana wcześniejsza rejestracja: a.kuehl@dr-baumann.pl. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, nazwy firmy, e-mail oraz telefonu kontaktowego. Liczba miejsc ograniczona! Osoby, których nie otrzymały potwierdzenia udziału w spotkaniu drogą  mailową, nie będą miały możliwości wejścia na spotkanie.

Więcej szczegółów: http://www.ladybusiness.pl/aktualnosci-kategoria/388-wieczor-biznesowy-przebojowe-biznesmenki

  

© 2013 Fundacja Klaster Innowacyjny "Dla zdrowia Sudety"
Projekt i wykonanie: www.reklama-walbrzych.pl
Projekt finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach realizacji zadania publicznego pt.: Wzmocnienie potencjału Klastra Innowacyjnego "Dla zdrowia-Sudety".
fot. Dawid Twardowski (góry) oraz PGU